Otevřít menu

Na úvodní stranu Obecní knihovna na Rusavě

hledej
Návštěv :
Celkem : 2946
Týden : 8
Dnes : 1
podrobnosti

OBRÁZEK : o_knih.jpg

Zřizovatelem knihovny je obec Rusava  

SmileVýpůjční dobaWink

 

Pondělí: 14.00 - 17.00

Středa: 08.00 – 11.00

 

V současné době se knihovna nachází v přízemí budovy Obecního úřadu Rusava. Občanům je zde k dispozici ko­lem 1700 sv. Skladba knihovního fondu je velmi pestrá. Obsahuje bohatý výběr románů pro ženy i muže, detektivky, historické romány atd. Na své si přijdou děti i mládež. Pro ně jsou zde k dispozici pohádky, dívčí románky, dobrodružné knihy, příběhy o dětech apod. Dále máme výběr z populárně-naučné literatury. Knihovní fond se každým rokem rozrůstá o nové tituly, které jsou nakupovány z prostředků obce. Součástí knihovny je také počítačový koutek, kde jsou k dispozici čtenářům 2 počítačové sestavy napojené na internetovou síť. Přístup ke službám sítě Internet je ve výpůjčních hodinách knihovny poskytován zdarma. Pro nejmenší čtenáře je zde k dispozici dětský koutek. V roce 2013 byla knihovna přestěhovaná do nových prostor – viz. fotogalerie.

 

Knihovna úzce spolupracuje s Knihovnou Kroměřížska – příspěvkovou organizací, která je pověřenou knihovnou pro kroměřížský region Zlínského kraje a střediskovou knihovnou – Městskou knihovnou v Bystřici pod Hostýnem. Regionální funkce jsou financovány z finančních prostředků Zlínského kraje. Kromě metodické a konzultační činnosti nám pracovníci knihoven pomáhají např. s revizemi a aktualizacemi knihovního fondu, průběžně nám odborně zpracovávají nakoupené knižní novinky a dary.

 

V říjnu roku 2007 pracovnice Knihovny Koměřížska elektronicky zkatalogizovaly knihovní fond v systému AKS Clavius REKS, díky kterému je možno vyhledávat všechny naše knihy (včetně knih zapůjčených výměnných souborů) v on-line katalogu (do katalogu se dostanete z hlavní nabídky webových stránek naší knihovny – menu „On-line katalog“).

 

Dále Knihovna Kroměřížska poskytuje zdarma 2× do roka (jaro a podzim) výměnné soubory různě tématicky zaměřených knih a obohacuje tak nabídku knižních  novinek obecní knihovny.

MZ


...získali jsme titul Knihovna roku 2015 Zlínského kraje

OBRÁZEK : oceneni_knihovny_za_2015.jpg

Součástí ocenění byla i finanční částka 10 000 Kč, která má být výhradně určena pro nákup nových knih do obecní knihovny.

OBRÁZEK : upravena_fotka_s_obnosem.jpg

Mgr. Miroslava Češková