Obecní knihovna na Rusavě - Aktuality
Naposledy aktualizováno: 17.01.2019 07:33:05

OBRÁZEK : akt.jpg

Vážení čtenáři,

v naší knihovně si můžete vybrat z bohaté nabídky knih zapůjčených Knihovnou Kroměřížska. Dospělým čtenářům je k dispozici 60, dětem 50 nových knih zapůjčených na dobu jednoho roku.
Přijďte si vybrat, doba dlouhých podzimních a zimních večerů se blíží.

Milí čtenáři,

srdečně Vás zveme na besedu spisovatelky Hany Hindrákové "MŮJ AFRICKÝ SEN".

Cestovatelka, spisovatelka a bývalá dobrovolnice HANA HINDRÁKOVÁ si Keňu zamilovala natolik, že se tam stále vrací. Přijďte si poslechnout, co ji přivedlo do Afriky a jak se od dobrovolnictví dostala k psaní románů z afrického prostředí. Její poutavé vyprávění o Keni je doplněné fotografiemi a videem. Součástí besedy je i prodej originálních afrických šperků, které vyráběly ženy z nairobských chudinských čtvrtí.

Akce se uskuteční ve středu 23.1.2019 v 17 hodin v KNIHOVNĚ v Bystřici pod Hostýnem.

Vstupné 50,- Kč

OBRÁZEK : rusava_kanada.jpg

OBRÁZEK : rusava.jpg

Chmelařová Zdenka – knihovnice

OBRÁZEK : p1260920.jpgVe středu 11. 4. 2018 byli v Obecní knihovně na Rusavě uvedeni mezi čtenáře žáci 1. třídy ZŠ. Po splnění tří jednoduchých úkolů a přečtení krátkého textu

byli za přítomnosti své třídní učitelky, asistentky, zástupkyně OÚ a také svých starších spolužáků z 2. třídy pasováni na čtenáře.

Jako upomínku si odnesli pamětní list a drobný dárek. Některé děti již měly připravenu platnou přihlášku do naší knihovny a mohly si tak vybrat a zapůjčit svou první knihu. Věřím, že u nich láska ke knihám vydrží po celý život.

Fota z Pasování... ve "Fotogalerii" Wink

Chmelařová Zdenka – knihovnice

Malé velikonoční tvoření pro dětské čtenáře se uskutečnilo v pondělí   26. 3. 2018 v době od 14.00 do 16.00 hodin v knihovně na Rusavě.
Vyráběli jsme si spolu velikonoční zapichovací dekorace.

Vážení a milí čtenáři, spoluobčané!

V knihovně jsou k dispozici nově nakoupené knihy...!!!

(Podrobný přehled knižních novinek zakoupených v roce 2017 si můžete prohlédnout na stránce " Knižní novinky")

Také jsou k dispozici výměnné soubory knih z Knihovny Kroměřížska!

(Podrobný přehled všech titulů z Knihovny Kroměřížska na stránce

Knihy z KK")

Také nahlédněte do "Fotogalerie" na nové foto z vánoční knihovnyWink

OBRÁZEK : don.sl_.jpg

OBRÁZEK : jib.jpgPortál Jednotné informační brány (dále jen JIB) umožňuje uživatelům z jednoho místa jedním vyhledávacím rozhraním využívat různé české a zahraniční zdroje (katalogy knihoven, souborné katalogy, plnotextové databáze, atd). Portál zahrnuje všeobecné i oborové zdroje, vítáme jakékoliv návrhy na další vhodné zdroje k zapojení.

(Umístění – postraní navigační panel)

Proces zabral 0.0043 sekund času a 0.71MB paměti.